Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3 Slajd 3 Slajd 3

System odkurzacza centralnego

Jakiś czas temu wprowadziliśmy do naszej oferty odkurzacze centralne. Zajmujemy się zarówno wykonaniem instalacji, jak i sprzedażą, montażem oraz serwisem samych jednostek centralnych. W poniższym artykule postaramy się państwu przybliżyć wszystkie zagadnienia związne z tym tematem. Zachęcamy również do odwiedzenia nas w naszym Salonie, w celu poznania naszej oferty.

 

Co to takiego to odkurzanie centralne?

 

Odkurzacz centralny, czy też instalacja odkurzacza centralnego to wciąż nowość na polskim rynku, jednakże z każdym rokiem coraz bardziej rozpowszechniona wśród klientów. Szczególnie wśród osób świadomych korzyści płynących z zdecydowania się na taką nowinkę technologiczną. System ten składa się z jednostki centralnej jak i instalacji złożonej z rur jak i kształtek, schowanej w posadzkach oraz pod tynkiem. Sama instalacja to stosunkowo bardzo niski koszt na etapie budowy domu, dlatego też warto bliżej się nad jej wykonaniem zastanowić. Co ważne wykonujemy ją przed pracami związanymi z tynkami, posadzkami jak i przed pracami elektrycznym oraz hydraulicznymi. W dalszej części naszego artykułu przedstawimy państwu m.in. zalety takiego systemu. W razie jakichkolwiek państwa pytań zawsze pozostajemy do dyspozycji. Prosimy o kontakt w dogodny dla państwa sposób.

 

 

 

 

 

Jakie korzyści może przynieść mi decyzja na TAK, jeśli chodzi o odkurzacz centralny?

 

Technologie związane z odkurzaniem centralnym charakteryzują się bardzo dużą ilością zalet. Postaramy się wymienić tylko klika z nich. Tak więc plusami takiego rozwiąznia są:

 • wyeliminowanie z cyrkulacji użytego zassanego powietrza. O ile w najdoskonalszym nawet modelu odkurzacza tradycyjnego powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr wydmuchiwane jest z powrotem w pomieszczeniu sprzątanym, o tyle w odkurzaczach centralnych po wstępnym oczyszczeniu, powietrze jest wydmuchiwane systemem przewodów na zewnątrz budynku. Nie trzeba przekonywać co to oznacza. Powietrze, którym oddychamy jest czyste, wolne od najmniejszych drobin pyłu.
 • jednym z podstawowych walorów odkurzania centralnego jest to, że nie towarzyszy mu hałas.  Instalacja pracuje bezgłośnie, gdyż jednostka centralna jest zazwyczaj ukryta w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub piwnicy, skąd system przewodów łączy ją z gniazdami ssącymi w poszczególnych częściach domu. Dlatego można odkurzać bez obawy o zakłócenie spokoju czy snu innych domowników.
 • kolejnym atutem tego typu instalacji jest możliwość podzielenia jej na etapy, tzn. w czasie budowy domu można wykonać samą instalację z rur PVC, a potem, już po wprowadzeniu się, zamontować gniazda ssące i jednostkę centralną.
 • argumentem ekonomicznym, przemawiającym za wykonaniem instalacji centralnego odkurzania w domu jest zwiększenie wartości handlowej budynku. Nawet jeżeli w przyszłości nie założymy gniazd ssących i jednostki centralnej, przy ewentualnej sprzedaży domu można będzie zaznaczyć, że jest on w taką instalację wyposażony.
 • system centralnego odkurzania to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Odkurzacz oczyszcza w czasie pracy powietrze w pomieszczeniu co zmniejsza zawartość w nim alergenów. Powietrze z kurzem i innymi zanieczyszczeniami instalacją trafia do odkurzacza a następnie po przejściu przez filtr wydalane jest na zewnątrz budynku, co zabezpiecza użytkownika odkurzacza i jego mieszkanie przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami. Takiego komfortu nie zapewniają tradycyjne odkurzacze, nawet te z filtrami wodnymi.
 • uwolnienie się od dźwigania odkurzacza po schodach. Na co dzień system centralnego odkurzania to tylko lekki, elastyczny wąż sprzątający.
 • odkurzacz jest tak skonstruowany, że stan zapełnienia zbiornika nie wpływa na siłę ssącą. Pojemnik należy opróżniac 2-3 razy do roku.
 • w odkurzaczu centralnym występuje też dodatkowe udogodnienie, takie jak automatyczne szufelki. Jest to urządzenie, które instaluje się na poziomie podłogi. Najczęściej wybiera się do tego kuchnię lub przedsionek. Mechanizm pozwala na podmiatanie do niego kurzu i piasku przy pomocy zwykłej miotły. Zbędne jest natomiast używanie szufelki. Zassane w ten sposób powietrze przesyłane jest do jednostki centralnej przez sieć przewodów. Po oczyszczeniu wydmuchane jest na zewnątrz domu.

 

Jakie jednostki proponujemy?

 

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z wieloma producentami odkurzaczy centralnych zawęziliśmy wybór najbardziej optymalnego urządzenia do jednostek Duovac oraz Husky. Poniżej pragniemy przedstawić państwu zalety tych właśnie producentów:

 • jednostki z przeznaczeniem do apartamentów, mieszkań, domów jednorodzinnych, obiektów przemysłowych i hoteli,
 • możliwość zakupu jednostki bez wyrzutu powietrza na zewnątrz budynku; z przeznaczeniem do domów pasywnych,
 • możliowość sprzątania przez dwóch użytkowników jednocześnie,
 • zdalne uruchamianie jednostki centralnej bez potrzeby montażu przewodu elektrycznego przy rurociągu,
 • niezawodna filtracja: zastosowanie filtra materiałowego DuoFib VELCRO + cyklon lub wielowarstwowy antyalergiczny worek jednorazowego użytku,
 • bezawaryjne silniki Ametek Lamb z turbiną ssącą odseparowaną od silnika elektrycznego,
 • Soft-Start z systemem płynnej regulacji mocy ssącej przedłyżającej żywotność silnika,
 • cicha praca jednostki dzięki wbudowanym kanałom wyciszającym,

Celem marki Duovac jest tworzenie jednostek, które będą estetyczne; proste w obsłudze; wydajne oraz ponadczasowe. Jako, że 40-letnie doświadczenie zobowiązuje Duovac stał się liderem w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w systemach centralnego odkurzania. Rozwiązania techniczne stosowane w jednostkach DuoVac gwarantują użytkownikowi wyjątkowo łatwą obsługę i konserwacje bez konieczności serwisowania firm zewnętrznych, a wyjątkowy aluminiowy design usatysfakcjonuje najbardziej wymagających klientów. Jednostki Husky to pełna gama produktów od podstawowych modeli do sprzątania na sucho po jednostki do sprzątania na mokro na czele z modelem H2O z automatycznym spłukiwaniem zanieczyszczeń do kanalizacji. Bardzo ważną częścią odkurzacza centralnego są zestawy sprzątające, nasza firma oferuje niezawodne i trwałe pakiety rekomendowane przez Husky i DuoVac z wyjątkową na rynku 5 letnią gwarancją producenta.

 

Mam jeszcze parę pytań...

 

Myślę, że wstępnie przybliżyliśmy państwu pojęcie odkurzania centralnego. Oczywiście ten krótki artykuł nie jest odpowiedzią na wszystkie pytania, które mogą się przy tym temacie nasunąć. Może odpowiedzmy też na najczęsciej zadawane pytania...

 

Czy instalacja się zapycha?

 

Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja centralnego odkurzacza nie ma prawa się zapchać. Specjalne kolana zabezpieczają instalację przed dostaniem się do niej zbyt dużych przedmiotów, a prawidłowe jej wykonanie zapewnia prawidłową i długotrwałą instalację. Dlatego tak ważnym jest skorzystanie z usług fachowców w tej branży.

 

Czy można zasysać wodę?

 

Tak, ale nie bezpośrednio do instalacji. W tym celu należy użyć separatora. Jest to zazwyczaj 15 litrowy pojemnik wpinany pomiędzy gniazdem a wężem ssącym. W ten sposób cała woda pozostaje w separatorze. Dodatkowym atutem separatorów jest to, że po założeniu filtra można je wykorzystywać do sprzątania gruzu budowlanego i popiołu z kominka.

 

Czy można sprzątać kominek?

 

Tak, ale tak jak w przypadku wody należy do tego celu użyć separatora. Trzeba jednak pamiętać o tym, że możemy sprzątać jedynie popiół a nie żar. Gorący żar z pewnością uszkodzi poliestrowy filtr znajdujący się w separatorze.

 

Jestem zdecydowany na TAK...co dalej?

 

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu są państwo przekonani do wykonania w swoim mieszkaniu, domu czy firmie instalacji odkurzacza centralnego - skontaktujcie się z nami. Odwiedźcie nas w naszym Salonie. Wspólnie omówimy wszystkie zagadnienia związane z instalacją odkurzacza centralnego. Wyznaczymy najlepszą drogę dla państwa instalacji, wybierzemy najbardziej optymalne miejsca na gniazda czy też szufelki automatyczne. Wspólnie wybierzemy najbardziej odpowiednią jednostkę centralną. Również w naszym Salonie mają państwo okazję "na żywo" przekonać się czym jest i jak działa odkurzacz centralny - posiadamy podłączoną jednostkę centralną Duovac Symphonia 523 wraz z zestawem sprzątającym. Zapraszamy do "odkurzania testowego" :)

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w miłej atmosferze!